בהתחשב בגודלה הקומפקטי יחסית, קפריסין מתגמלת את אלה עם תחושת נדידה. תוך כשעה נסיעה אתה יכול לעזוב את החוף ולמצוא את עצמך בוחן מנזר הרים קריר או משוטט ברחובות העיר הרומית העתיקה. את כל מסלולי הטיול הבאים ניתן לבצע תוך שבועיים, ונותנים לכם טעימה משני צדי האי.

מסלולי טיול קפריסין מומלצים
אם אתם מתכננים את הטיול שלכם לקפריסין בעצמכם, השתמשו במסלולים אלה שיצרו כותבי הנסיעות שלנו כנקודת מוצא להשראה.

מסלול קפריסין 1 – הסיור הגדול
שבועיים בקפריסין ולא בטוחים מאיפה להתחיל? הסיור הגדול שלנו מכניס אותך למסלול הנכון.

1. לרנקה

ביתו של שדה התעופה הגדול ביותר באי, לרנקה היא נקודת המוצא הבלתי נמנעת עבור מבקרים רבים בקפריסין. עם זאת, הטיילת האלגנטית שלה, קתדרלת אגיוס לזרוס היפה, הריסות עתיקות ואתר נופש תוסס הם סיבה להתעכב.

2. Lemesos

העיר השנייה בקפריסין, בעלת מוניטין של מסעדות נהדרות, הפכה את עצמה לאחרונה להגדרה של חיים ים תיכוניים נינוחים.

3. הרי הטרודוס

כפרים קטנים, מנזרים וכנסיות מקסימים, אוויר הרים קריר, מסר טרודוס מציע ניגוד מדהים לחוף התוסס יותר.

4. פאפוס

Pafos ידועה באתרי הנופש הידידותיים למשפחות, וכוללת בין המלונות, החנויות והמסעדות, נמל יפהפה, כמה אנדרטאות היסטוריות ברמה עולמית ועורף מרתק של כפרים קטנים.

5. גירן (קירניה)

עיר הנמל היפה ביותר באי, והקדמה טובה לחיים בצפון קפריסין, לגירנה טירה מהממת, אווירה נינוחה ומציעה ימים נפלאים לטירת סנט הילאריון ומנזר בלפאיס.

6. ניקוסיה (לפקוסיה/לפקושה)

בירת קפריסין, עם שפע של אנדרטאות, מוזיאונים וקניות טובות ואכילה, מציעה טעימה מצפון ודרום קפריסין – תוכלו לעבור מצד אחד למשנהו תוך דקות ספורות.

7. גזימאגוסה (פמגוסטה)

עיר נמל עתיקה המוגדרת על ידי העיר העתיקה ההרוסה שלה באלגנטיות, שהוכתה על ידי העות'מאנים בשנת 1571. בקרבת מקום נמצאות חורבות מפוארות של סלאמיס הקדמונים וגם מראהו המטריד של וארושה, שנטוש מאז 1974.

מסלול קפריסין 2 – מזרח קפריסין
מזרח קפריסין, במיוחד רובע לרנקה, מתהדרת בכמה מהחופים הטובים ביותר באי, באתרי הנופש התוססים ביותר ובמספר נקודות מעבר לצפון.

1. אגיה נאפה

לאחר שהיתה אתר הנופש הארכיטיפי בין 18-30, אגיה נאפה הפכה ליעד מתוחכם יותר עם שפע מפתיע של מוזיאונים, אמנות רחוב ואטרקציות אחרות.

2. לרנקה

שווה יום או יומיים לטיילת שלה, לחוף הים המרכזי ולמרינה, וגם המבצר הישן שלה, מוזיאון פיירידס וכנסיית אגיוס לזרוס.

3. ניקוסיה (לפקוסיה/לפקושה)

צא לסיור רגלי של הצד הצפוני והדרום של העיר, לאחר מכן סע על הקו הירוק וצפונה אל גירן, ועצור בטירת סנט הילאריון בדרך.

4. חצי האי קרפז

חקור את הכפרים ואתרים בקנה מידה קטן של חצי האי קרפז. חפש את חמורי הבר שלו ולחץ אל מנזר אפוסטולוס אנדריאס הבודד, הן הנקודה המזרחית והצפונית ביותר באי.

5. סלמיס

תוכלו לבלות יום שלם ולחקור את העיר העתיקה סלמיס, את הקברים המלכותיים הסמוכים, את מנזר סנט ברנבאס ואת חורבות אנקומי-אלאסיה-הכל במרחק של כמה קילומטרים אחד מהשני.

6. גזימאגוסה (פמגוסטה)

עיר מודרנית עם עיר עתיקה בלב, מקום לשיטוט, ישיבה בבתי קפה והתפעלות מהחורבות ההיסטוריות.

7. דריניה

חזור אל הרפובליקה בסטרוויליה, סע סביב הכפר קיוקינצ'וריה (כפרים אדומים), וצא למרכז התרבות של פמגוסטה הכבושה כדי לצפות בחורבות ורושה בפאתי גזימגוסה, עיר רפאים שננטשה מאז פלישת 1974.

מסלול קפריסין 3 – מערב קפריסין
הצד המערבי של האי מציג שממה ללא פגע, אתרי נופש תוססים וכמה מהאתרים הארכיאולוגיים החשובים ביותר באי.

1. פאפוס

עם שדה התעופה השני בחשיבותו רק ללרנאקה, פאפוס הוא המקום הטוב ביותר להתחיל בו סיור במערב. אל תחמיצו את הפסיפסים הרומיים המרהיבים ברשימת אונסק"ו, שרידים חשובים לנוצרים מוקדמים, קברי המלכים המפחידים או, רק מדרום-מזרח, את חורבות פאלאיפפוס ופטרה טו רומיו היפה, מקום הולדתו של אפרודיטה.

2. פוליס

בנסיעה מפאפוס לפוליס, קח את הזמן להביט בין מנזר אגיוס ניופיטוס, גן החיות פאפוס והכפרים הרבים, הידועים במסורותיהם וביין שלהם, בין לבין. פוליס היא גם השער לחצי האי אקאמס.

3. קאטו פירגוס

לאחר שנסעת צפון מזרח סביב מפרץ קריסצ'ו, דרך הכפרים פומוס ופצ'יאמוס, שהה זמן מה בקאטו פירגוס השקט, משם תוכל לחקור את יערות טילריה.

4. וווני וסולי

חצו את הקו הירוק לצפון קפריסין ב Limnitis/Yesilirmak, והקדישו זמן להסתכל תחילה על שרידי ארמון ווני, ולאחר מכן של סולי. ממשיכים אל Güzelyurt, עיירת שוק חסרת יומרות עם מוזיאון מעניין.

5. הטרודוס הצפוני

לאחר Güzelyurt, חזור חזרה לדרום ב- Zodeia/Astromeritis ופנה לאזורי הצפון של טרודוס במרתאסה וסוליה, ונשאר אולי בקקופטריה. סעו דרומה לכביש המהיר החופי, ולאחר מכן מערבה לשדה התעופה פאפוס וטיסתכם הביתה.

Categories:

Comments are closed