כבעל עסק, אתה יכול להרוויח כסף מכל פינה של כדור הארץ הרחב שלנו; כל מה שאתה צריך הוא הזדמנות והידע, הנכונות והמשאבים לפתח אותה. למרבה המזל, הקמת הפעילות העסקית בחו"ל קלה מתמיד, כאשר תנועת סחורות, שירותים ואנשים ברחבי העולם המצטמצם תורמת רבות להשקעות זרות.
עם זאת, ההצלחה של מיזם כזה יהיה תלוי במידה רבה על שלך בבחירת המיקום . זה צריך להיות כזה שמציע סביבה תורמת לעסק שלך לשגשג – והשקעה בקפריסין מציעה הזדמנות כזו. אומת האי הקטנה אך הדינמית הזו מציעה לא רק שפע של אפשרויות השקעה, אלא גם סביבה עסקית נוחה.
השקעה בקפריסין
להמחשת נקודה זו, להלן עשר סיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין:
1. מיקום אסטרטגי
קפריסין ממוקמת גיאוגרפית בין שלוש יבשות אפריקה, אירופה ואסיה, ובכך מחזקת את מעמדה כתחנת מסחר מזרחית בים התיכון – כמו גם מרכז עסקים ושירותים בינלאומי בעל שם. ואכן, מיקום וינטאג 'זה מאפשר לקפריסין לשמש נקודת חילופי דברים בין שלוש היבשות הללו, ומציע לעסקים גישה קלה יותר לשווקים חדשים. מיצוב זה גם הופך את האי למרכז שידור פעיל המאפשר הובלת סחורות אל האיחוד האירופי ומחוצה לו, ובכך למעשה מכשיר אותו כמרכז עסקי.
2. מערכות מס מועילות
קפריסין מתהדרת במבנה מס יעיל, שקוף ואטרקטיבי שעומד במלואו בתקנות האיחוד האירופי, ה- OECD והתקנות הבינלאומיות; חברות תושבי המס באי נהנות גם מהסכמי מס כפולים נרחבים עם למעלה מ -60 מדינות ברחבי העולם. בפרט, משטר המס של קפריסין מציג את הדגשים הבאים:
רווחי חברות תושבי מס קפריסאים חייבים במס בשיעור אחיד של 12.5%, שהוא אחד משיעורי מס ההכנסה החברתיים הנמוכים ביותר באיחוד האירופי (רק הונגריה ובולגריה נמוכות יותר).
דיבידנדים זרים פטורים בדרך כלל ממס כאשר הם מתקבלים על ידי חברות תושבות מס קפריסאיות.
סילוק מניות וניירות ערך זכאים אחרים (כגון אגרות חוב קונצרניות) פטורות ממס, בתנאי שהחברה המנוחה אינה מחזיקה בנכס מקרקעין בקפריסין.
באופן כללי, אין ניכוי מס במקור על תשלומים מהאי.
רווחי מפעל קבוע זר פטורים ממס, בתנאים שמתקיימים בקלות.
שיעורי מס הכנסה אישיים נמוכים (אנשים המרוויחים פחות מ -19,500 אירו לשנה אינם משלמים מס הכנסה, בעוד שמרוויחים יותר מ -60,000 אירו משלמים מס בשיעור של 35%).
משטר מס זה מעדיף חברות אחזקה , מוסדות פיננסיים, קרנות השקעה, חברות IP וחברות טרנספורמציה בשרשרת ערך. בנוסף, תמריצי מס אלה מפחיתים את עלות העסקים. עבור יזם בקפריסין, הדבר מאפשר תמחור תחרותי כמו גם רווחים הגונים.
3. יעילות בנקאות ושירותים מקצועיים
בקפריסין יש מספר רב של רואי חשבון מוסמכים ובעלי דין מוסמכים שמוכנים להציע את שירותיהם. כשירותם מתחזקת גם על ידי הרב -לשוניות שלהם; רובם דוברי אנגלית, יוונית, טורקית ורוסית. לכן, תוכל לקבל גישה לשירותי ייעוץ משפטיים, חשבונאות , ייעוץ ניהולי ופיננסי באיכות גבוהה . בנוסף, לקפריסין מערכת בנקאית מאורגנת היטב הדואגת לצרכים המגוונים של אנשים וחברות. רבים מהבנקים הללו מציעים שירותים הכוללים ניהול נכסים, הלוואות מסונכרנות, בנקאות קמעונאית, שירותי אפוטרופוס, בנקאות פרטית ובנקאות השקעות.
4. מסגרת חוקית ותקינה
לקפריסין מבנה משפטי מקיף המתחקה אחר מקורותיה לשיטות המשפט המקובל באנגלית. מבנה זה תורם לעסקים מכיוון שהוא מקדם שקיפות ויעילות בהתנהלות. הוא גם נותן לחברות זרות פלטפורמה מוכרת שבתוכה הן יכולות לבצע את פעילותן. חקיקה קפריסאית הרלוונטית להשקעות זרות כוללת, בין השאר:
חוק עסקי מוסדות האשראי (1997)
חוק שירותי ההשקעות ופעילויות השווקים המוסדרים (2017)
חוק אמון בינלאומי (תיקון) (2012)
חוק הבורסה בקפריסין
חוק החברות בקפריסין (פרק 113)
חוק מניעה ודיכוי פעילות הלבנת הון
חוק שירותי הביטוח והביטוח מחדש ונושאים קשורים אחרים (2016)
חוק ספנות הסוחר (2012)
5. הזדמנויות פחמימנים
קפריסין – ואכן האיחוד האירופי בכלל – תלויה מאוד בייבוא ​​אנרגיה. לשם המחשה, האיחוד האירופי מייצר 48% מצרכי האנרגיה שלה (בעיקר אנרגיה גרעינית), וייבא את 52% הנותרים (בדרך כלל נפט וגזים טבעיים) מרוסיה, אלג'יריה ונורווגיה.
מאגרי הנפט והגז הגדולים של האי יכולים לשנות את הנרטיב הזה; על פי סקרים גיאולוגיים בארה"ב, רמת מאגרי הנפט והגז הבלתי מנוצלים באזור היא עצומה. כתוצאה מכך, הממשלה בדרך להקים מרכז אנרגיה שיתפאר במתקני אחסון וציוד מעבר, כמו גם במנגנוני ניצול. ניצול פחמימנים לא רק יפתור את גירעונות האנרגיה במדינה, אלא גם ימשוך השקעות עסקיות מכל רחבי העולם, ובכך יגביר את כלכלת קפריסין.
6. סביבת עבודה ומחיה יפה
בהשוואה למרכזי עסקים גלובליים אחרים, יוקר המחיה של קפריסין נמוך בהרבה. עם זאת, במקביל, היא דורגה במקום ה -27 במדד איכות החיים של יחידת המודיעין של אקונומיסט לשנת 2019. היכן עוד בעולם תוכל למצוא איכות חיים כה גבוהה במחיר כל כך נמוך? המדינה מתהדרת גם בשיעורי פשיעה נמוכים, וממקמה באופן קבוע בין 30 המובילים בדירוג המדינות הבטוחות ביותר בעולם. הוא חווה 300 ימי שמש לאורך כל השנה ומהווה מקום רצוי מאוד לחיות בו תוך כדי עסקים, בעוד שהנטייה החזקה של האי לאמנות ותרבות מוסיפה לאורח חיים מעורר קנאה זה.
7. חקיקה אטרקטיבית לאזרחות
למשקיעים זרים בקפריסין ניתנת הזדמנות ייחודית להשיג תושבות קבע או אזרחות באיחוד האירופי/קפריסאי, שבמקרים מסוימים ניתן להבטיח זאת תוך שלושה עד ארבעה חודשים בלבד. לפני קבלת היתר תושבות או אזרחות, הממשלה מבצעת בדיקה נאותה של הליכים. הצד החיובי של שני ההסדרים הוא שכמשקיע, אינך צריך בהכרח להתגורר בקפריסין; וגם לא תהפוך להיות תושב מס.
8. אישורי משלוח חזקים
קפריסין היא מרכז שילוח בעל שם עולמי, עם יותר מ -140 חברות הקשורות למשלוח. ואכן, יש לה את אחת מרשמות הספנות הגדולות ביותר באיחוד האירופי והיא מרכז ניהול הספינות הגדול ביותר בגוש. המגזר הימי המגוון והחזק הזה מהווה יותר מ -7% מהתוצר המקומי הגולמי של המדינה (תוצר), וניתן לייחס אותו למיקומו האסטרטגי בנתיבי ים סחריים פעילים, כמו גם בעל תשתית הספנות העדכנית ביותר וחקיקה נוחה למשלוח ב מקום.
לשם כך, חברות הספנות עשויות לבחור לשלם מס טונות ולא מס הכנסה על רווח הנגזר מניהול או ספינות צ'רטר (בתנאים המתקיימים בקלות). מערכת מיסוי טונות זו הופכת את קפריסין ליעד מבוקש עבור עסקים כאלה, עם תקנות אחרות ידידותיות למשלוח כולל:
דמי רישום וספינות נוחים
מעמדה של קפריסין כחתום על אמנות ימיות בנושא הפחתת זיהום, בטיחות ואבטחה
היעדר מגבלות לאום על צוותי הספינות
לכן השקעה הקשורה למשלוח היא השקעה שיכולה להציע תשואות מצוינות. חוץ מזה, הצלחת הספנות של קפריסין מבטיחה זרימת סחורות יעילה, וזה חשוב אם העסק שלך מסתמך על יבוא ויצוא.
9. חברות באיחוד האירופי ובגוש האירו
קפריסין זכתה בחברות מלאה באיחוד האירופי במאי 2004 ואימצה רשמית את השימוש ביורו כמטבע אחד שלו בשנת 2008. זו, כשלעצמה, הצבעת אמון המבטיחה יציבות ובטיחות יחסית למשקיעים. יתר על כן, לעסקים בקפריסין יש גישה מלאה לשוק הפנימי של האיחוד האירופי, כמו גם לכל היתרונות הנלווים לכך.
10. תשתיות מתקדמות
כאמור, קפריסין השקיעה רבות בתשתיות תקשורת, משלוח ותחבורה. היא מהווה בית למערכת כבישים פנימית מתוחכמת המאפשרת תנועה מהירה ויעילה יותר בין ערים וערים, בעוד שיש שני שדות תעופה בינלאומיים ברמה עולמית בלרנקה ובפאפוס המאכלסים כ -10 מיליון מבקרים באי מדי שנה. שדות תעופה אלה ממלאים גם תפקיד מרכזי בקישור קפריסין עם יעדים גלובליים רבים, עם טיסות ישירות ליעדים עסקיים מרכזיים בכל רחבי העולם.
למדינה יש גם שני נמלי ים עמוקים הממוקמים בלרנקה ובלימסול, כאשר לימסול, בפרט, מהווה נקודת הפסקה פופולרית עבור ספינות שיט בינלאומיות. נמלים אלה מטפלים במטענים משמעותיים ומשתמשים בפתרונות לוגיסטיים מתקדמים שהוזילו עלויות ויעילות מוגברת. גם קפריסין נחשבת למרכז תקשורת, כיוון שיש לה כבלי לווין ותת-סיבים אופטיים המחברים אותה לשאר אירופה, אפריקה והמזרח התיכון. הוא מתגאה במהירויות אינטרנט מהירות באמצעות מספר ספקי שירותי אינטרנט, כולל PrimeTel, Cablenet ו- Cyta בבעלות המדינה.

Categories:

Comments are closed