אם אתם מחפשים ללמוד עוד על רובע לרנקה ותחילת דרכה כאחת ממלכות קפריסין העתיקות, פנו למוזיאון הארכיאולוגי של לרנקה למסע מעניין בהיסטוריה של האי.

המוזיאון הארכיאולוגי של לרנקה כולל אוסף גדול של ממצאים ארכיאולוגיים מכל רובע לרנקה, כולל ממלכת העיר העתיקה קיציון , והיישובים הניאוליתיים העיקריים צ'ואורוקיטיה וטנטה -קלבאסוס .

חקור את המוצגים הכוללים חפצי אמנות מהתקופה הניאוליתית, עידן הנחושת והתקופה הארכאית, הקלאסית, ההלניסטית והרומית. צפו בהשפעות הבינלאומיות של האי עם חרסיות (כלי חרס מזוגגים), שנהב ולבסטר; קטעים המציגים את קשריה המסחריים והבינלאומיים של קפריסין עם מדינות שונות במהלך העת העתיקה.

אם רוצים לגלות עוד עתיקות, מלבד האוסף הגדול של התערוכות המקומיות, המוזיאון מציג גם כמה פריטים ייחודיים ממוצא מצרי, מיקני, פיניקי, אשורי ופרסי שנמצאו באזור לרנקה, אך ייתכן שיובאו מהשני ציביליזציות גדולות של ימי קדם בקרבת האי.

המוזיאון פועל בכל ימות השנה (יש לצפות לחגים ) ויש לו כניסה חינם של 2.50 € והפנסיונרים האירופאים יכולים לקבל הנחה של 50%. זמני הפתיחה והסגירה כמו גם דמי הכניסה עשויים להשתנות ולכן מומלץ לבדוק לפני הביקור.

Categories:

Comments are closed