מפלי Millomeris ממוקמים באזור הדרום -מזרחי של Platres ויחד עם מפלי Calidonia הם מהווים צמד שהפך את האזור ליעד פופולרי בקרב חובבי הטבע.

המפל נקרא ככל הנראה על שם המילה 'מילוס', שפירושה בדיאלקט הקפריסאי רטוב, והמילה 'מרוס', שפירושה מקום (מילוס + מרס = מילומריס). זרימת המים שמגיעה מקריוס פוטמוס גרמה לאזור שמסביב להיות קריר ורטוב, ובכך השאיל את עצמו בשם Millomeris. המים מהמפלים נופלים מגובה של 15 מטרים, ויוצרים אגם קטן, שרמתו עולה ולעיתים עולה על גדותיו במהלך חודשי החורף, כאשר נפח המים גדל באופן משמעותי.

מפל זה נודע רק בשנים האחרונות, שכן מיקומו בעבר לא היה נגיש. כיום, הודות לעבודות באזור, יש דרך עפר המובילה למפל, הנגישה גם למכוניות. במהלך עונת הקיץ מבקרים מדי יום מאות אנשים במפל. מלבד היופי הטבעי שכולם מעריצים, אלה שמתחשק להם להירגע יכולים להעז לצלול בו. המים קרים למדי, מגיעים היישר ממעיינות ההרים.

עומק ההנעה כ -2 מטרים ליד המקום בו המים נופלים, אך הוא הרבה יותר רדוד בכל נקודה אחרת. עם זאת, למי שמרגיש בנוח במים, לחוות שזה נופל עליהם מגובה זה מדהים.
גם שביל של קילומטר אחד מוביל אליו, עם נקודת התחלה בכניסה לפלטרס, ממש לפני כנסיית פנאגיאס פאנרומניס. המסלול חלק יחסית, אם כי יש לו ירידה מסוימת מכיוון שהוא עוקב אחר מסלול ירידה לכיוון המפל.

Comments are closed